Aktuality


Pro děti


Adaptační program

Nevíte kam s dětmi o prázdninách? My to za Vás vyřešíme.

Centrum D8 má mnohaletou praxi v realizaci příměstských táborů. Příměstské tábory probíhají v průběhu letních prázdnin. Každý turnus je věnovaný jinému tématu. Na základě poptávky ze strany rodičů jsme od roku 2019 začali nabízet příměstské tábory také pro děti předškolního věku (3 – 5 let). Klasický příměstský tábor je určený dětem ve věku 6 až 12 let.

Příměstské tábory nám vedou osvědčení lektoři s odbornou praxí. Jsou to nejčastěji pedagogové, sociální pracovníci, studenti nejrůznějších vysokých škol a zapálení nadšenci, které  práce s dětmi opravdu baví a naplňuje.  

V roce 2023 příměstské tábory neprobíhají v rámci evropského projektu, proto jejich cena nebude zvýhodněná, jako v minulých letech.  V letošním roce nevyžadujeme potvrzení rodičů o jejich postavení na trhu práce!  

V RÁMCI PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ PODPORUJEME VŠESTRANNÝ ROZVOJ  A TÝMOVOU SPOLUPRÁCI DĚTÍ. ROZŠIŘUJEME A UPEVŇUJEME JEJICH  DOVEDNOSTI A SCHOPNOSTI.    

Níže naleznete termíny a témata jednotlivých turnusů včetně krátké anotace.Turnus 1. Tábor plný magie 10. 7.- 14. 7. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Petra Chalupová
Cena: 2900,-

Tento týden je vhodný pro děti, které se zajímají o kouzla a magii. Čekají je magické zábavné hry, soutěže a tvoření. Nebude chybět ani výroba kouzelnické hůlky. Tento týden se neuskuteční výlet, neboť za dětmi dorazí „pravý“ kouzelník. V průběhu týdne budou děti trávit většinu času venku (městské parky a sportoviště).

Turnus 2. Záchranáři 17. 7. – 21. 7. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Maruška Baranová, Michael Vydra
Cena: 2900,-

V tomto týdnu se z vašich dětí stanou záchranáři a záchranářky. Děti se naučí jak zastavit krvácení, zahájit resuscitaci a poskytnout první pomoc? Zvládne vaše dítě zavolat záchrannou službu? Po účasti na tomto táboře zcela jistě ano. Lektoři si pro děti připraví simulace nejrůznějších situací – úraz hlavy, zlomeniny, řezná zranění apod… děti si v praxi vyzkouší své nově nabyté dovednosti a znalosti. Současně si budou moci vyzkoušet práci v týmu a reakce na krizovou situaci ( práce s emocemi). Opět nebude chybět návštěva záchranných složek (hasiči a záchranná služba). Děti budou trávit většinu času venku ( městské parky a sportoviště).

Turnus 3. Letní fičák 24. 7. – 28. 7. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Dan Suchý, Tereza Nečasová
Cena: 2900,-

Na táboře Letní fičák čeká děti každý den spousta zábavných her a aktivit. Vyrazíme do Opárenského údolí, kde kromě soutěžních stanovišť navštívíme také Černodolský mlýn. Podíváme  se s dětmi do místní dětské herny, geologického ateliéru plného vzácných drahokamů/ kamenů, společně absolvujeme kurz základní sebeobrany Krav Maga a mnoho dalšího.

Turnus 4. Letní školička 24. 7. – 28. 7. 2023
Věková skupina: 3-6 let
Lektor: Jaroslava Babušová, Hana Krůťová
Cena: 2900,-

Příměstský tábor „Letní školička“ je určen pro děti od 3 do 6 let věku. V průběhu týdne bude pro děti připraven program v podobném režimu, jako v mateřské škole. V dopoledních hodinách bude probíhat „hlavní program“ po obědě budou mít děti „polední klid – odpočinek “ a volnou hernu. Děti se mohou těšit na nejrůznější hry, vyrábění, malování, sportování, animační program. Upozorňujeme rodiče, že z dosavadních zkušeností neproběhne v tomto týdnu výlet.

Turnus 5. Dramatická dílna 31. 7. – 4. 8. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Iveta Chramostová
Cena: 2900,-

Koho by nebavily pohádky a kdo se aspoň jednou v životě nechtěl stát hercem nebo herečkou J. V tomto týdnu si to děti mohou vyzkoušet. Čeká je pohádkové tvoření – výroba kostýmů, výroba kulis a propagačních materiálů na „představení“. Děti si vyzkouší zorganizovat a zrealizovat krátké divadelní představení. To znamená, že se naučí pracovat v týmu, rozdělit si jednotlivé role, a to nejen ty herecké J. Písničky a muzicírování nebude chybět. Týden ukončíme Maškarním bálem!

Turnus 6. Po stopách Apačů 7. 8. – 11. 8. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Petra Chalupová
Cena: 2900,-

Asi každé dítě má rádo Indiány. Tento týden se vydáme po jejich stopách. Děti se dozvědí informace a fakta o jejich způsobu života, dozvědí se, v jakých oblastech Indiáni žijí, nebo žili. Vyzkouší si vyrobit indiánské čelenky nebo jiné části jejich oděvů. Seznámí se s nejrůznější symboly, které používají, nebo které si malují na tělo. Drtivá většina aktivit bude probíhat venku (městské parky a sportoviště). Děti se mohou těšit na animační program v podobě prohlídky našich sov s možností focení a ukázkami jejich lovu.

Turnus 7. Piráti z Karibiku 14. 8. – 18. 8. 2023
Věková skupina: 6-12 let
Lektor: Lucka Kohoutková, Katka Kysilková
Cena: 2900,-

Již podle názvu je zřejmé, že tento týden se děti opravdu nudit nebudou. Tábor se ponese v duchu pirátského dobrodružství. Děti čeká tvoření, zeměpisné soutěže a nejrůznější pirátské hry. Výlet lodí a hledání pokladu pirátů bude pro děti jistě zážitek.

Turnus 8. Česko křížem krážem 21. 8. – 25. 8. 2023
Věková skupina: 6-12let
Lektor: Iveta Chramostová
Cena: 2900,-

Znají vaše děti Českou republiku?  Pokud ne, tak s tím něco uděláme J. S dětmi zábavnou formou probereme významná a zajímavá místa ČR, vyzkouší si práci s mapou a vytvoří si svou vlastní. Probereme s nimi také symboly některých měst či oblastí a významné osobnosti ČR. Čeká je například ochutnávka pardubických perníčků a znojemských okurek, či „postavení“ vlastního města z různých materiálů (kolektivní práce). Drtivá většina aktivit se bude konat venku (městské parky, sportoviště). Nebudou chybět nejrůznější pohybové a znalostní hry a soutěže.

Turnus 4. Letní školička 21. 8. – 25. 8. 2023
Věková skupina: 3-6 let
Lektor: Jaroslava Babušová, Hana Krůťová
Cena: 2900,-

Příměstský tábor „Letní školička“ je určen pro děti od 3 do 6 let věku. V průběhu týdne bude pro děti připraven program v podobném režimu, jako v mateřské škole. V dopoledních hodinách bude probíhat „hlavní program“ po obědě budou mít děti „polední klid – odpočinek “ a volnou hernu. Děti se mohou těšit na nejrůznější hry, vyrábění, malování, sportování, animační program. Upozorňujeme rodiče, že z dosavadních zkušeností neproběhne v tomto týdnu výlet.


Informace pro přihlášení:

Na všechny tábory je potřeba se hlásit přes náš rezervační systém. Po přihlášení obdržíte registrační email, jehož součástí bude 1) faktura, 2) prohlášení, 3) storno poplatky

 1. Rezervační poplatek –  ve výši 1000,- Kč je třeba uhradit do 31. 3. 2023, touto platbou máte zajištěnou rezervaci. Zůstatek platby ve výši 1900,- Kč je nutno uhradit do 31. 5. 2023. Platbu proveďte pouze převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol je součástí registračního emailu.
 2. Prohlášení zákonných zástupců a přihláška – je potřeba donést v den nástupu na příměstský tábor spolu s kopií kartičky pojišťovny.
 3. Storno poplatky: Pro účastníka, který se z jakéhokoliv důvodu nebude moci zúčastnit, platí následující storno poplatky:
  0 – 14 dnů před nástupem 100% ceny tábora (vratka 0 Kč)
  15 a více dnů před nástupem 50% ceny tábora (vratka 50% ceny tábora)

Přihlášky a více informací v rezervačním systému: https://roudnice-centrumd8.webooker.

 

Dokumenty k vyplnění pro přihlášení na příměstské tábory Vám budou zaslány do e-mailu.

Kurz pro předškoláky:

 • pondělí od 17 hodin, trvá 60 minut, 15 lekcí
 • příprava na čtení a psaní, celkově rozvíjíme komunikační schopnosti a dovednosti dětí, rozvíjíme fonematický sluch, sluchovou diferenciaci, procvičujeme pojmy pro označení času a prostoru, časovou posloupnost, zrakové vnímání, pravolevou orientaci v textu, oční pohyby, cvičení zrakové analýzy a syntézy, cvičení pozornosti, cvičení verbální paměti ……atd.
 • pracujeme s osvědčenými pracovními listy, ale zařazujeme i novinky z odborné literatury

v pondělí od 17:00 hodin

Přihlášení a bližší informace u paní Mgr. Gabriely Encové na tel. č. 606 887 529

Vše se dá zvládnout formou hry a s úsměvem na rtech, těším se na Vás.

Kurz grafomotoriky

 • pondělí od 16 hodin, trvá 60 minut, 15 lekcí
 • příprava na psaní a čtení
 • i v průběhu kurzu děti mohou malovat a kreslit (psací potřeby a pracovní listy dostanou v rámci kurzu)
 • nácvik nových pohybových stereotypů, práce s koncentrací pozornosti, správné návyky při sezení, kvalitní pohyblivost všech kloubů důležitých při psaní, uvolňovací cviky, nácvik základních průpravných cviků, souhra dílčích funkcí podstatných pro psaní (zraková percepce, PLO, sluchová diferenciace, serialita……atd. .)

Po absolvování kurzu se volí vhodné tužky z trojhranného systému, vyvozuje se správný úchop a upevňují se grafomotorické dovednosti.

 

v pondělí od 16:00 hodin

Přihlášení a bližší informace u paní Mgr. Gabriely Encové na tel. č. 606 887 529

Vše se dá zvládnout formou hry a s úsměvem na rtech, těším se na Vás.

Hudební kurzy pro děti již od 4 měsíců!

Hudba pro radost z.s. Evy Klesové,

provozující YAMAHA hudební programy

 

 • V nabídce máme hudební programy pro miminka již od 4 měsíců, děti, dospělé i seniory (dospělí a senioři jen ve vybraných městech).
 • Nabízíme program rozvíjející děti po všech stránkách, s důrazem na hudební cítění.
 • Učíme hravou formou ve skupinách.
 • Používáme vlastní, krásně zpracované materiály.
 • Výuku vedou školení lektoři s certifikací.
 • Do výuky zařazujeme různé hudební žánry.
 • Nejmenším dětem nabízíme poslech skladeb, jednoduché písně a básně, pohybové a rytmické hry, hru na hudební nástroje a výtvarně – pracovní činnosti.
 • Naše kurzy mimo jiné posilují sociální vazby dětí, procvičují jejichjemnou a hrubou motoriku, působí jako prevence specifických poruch učení i svalových dysbalancí.
 • Při pravidelné docházce se prokazatelněrozvíjí fantazie a inteligence.
 • Máme léty propracovanou a prověřenoumetodiku, i tak neustále pracujeme na tom, aby všechny naše programy byly aktuální.
 • Systém škol má jednotný koncept, tradice Hudební školy YAMAHA sahá až do roku 1954 – Japonsko, v ČR je od roku 1994 – 25 let, v našem regionu je od roku 2009 – 10 let.

To vše můžeme nabídnout jen díky milým, kreativním a zkušeným lektorkám, a hlavně díky tomu, že nás to baví! ?

… lepší než všechna slova, je přijít si hodinu nezávazně vyzkoušet…

Termíny kurzů a další informace získáte v níže uvedeném rezervačním systému a na webových stránkách.

Přihlášení na kurzy zde: https://skolayamaha.webooker.eu/

Webové stránky: www.hudbaproradost.cz

Email : yamaha@hudbaproradost.cz 

Tel.: 602 863 506


Pro rodiče s dětmi

Tréninkové aktivity pro rodiče s dětmi momentálně nenabízíme.

Jedná se o aktivity, které jsou zaměřené na získávání a posílení rodičovských kompetencí pod vedením lektora.

Rodič se učí být vnímavější k potřebám a zájmům svého dítěte. Aktivně se podílí na získávání nových dovedností svého dítěte, čímž rozvíjí i své rodičovské kompetence. S dítětem se prostřednictvím těchto aktivit dostává do intenzivního sociálního kontaktu a vytváří se nové sociální vazby. Rodiče se učí dítě nenásilnou formou pochválit a podporovat, tím přirozeně dochází k projevu lásky a náklonnosti k dítěti. Rodič formou sebezkušenostního prožitku může zažít, jak dítě reaguje na jeho aktuální emoční naladění, na klidné a vstřícné prostředí, na podporu ze strany rodiče. Dítě reaguje formou sociálního učení. V rámci těchto aktivit se rodič mimo jiné učí, jak své dítě rozvíjet po stránce hudební, výtvarné a pohybové.

Délka trvání těchto aktivit je nejčastěji 30 až 45 min, záleží na složení dětí, s ohledem na jejich věk a aktuální dovednosti.Pro rodiče

Momentálně žádné semináře nenabízíme


Něco navíc

Momentálně je kapacita hlídání naplněna 

 • Potřebujete si zajít k lékaři, na nákup, nebo jen tak v klidu ke kamarádce?
 • K dispozici máme již několik tet na hlídání, které zajistí Vašemu drobečkovi ten nejlepší servis.
 • Dejte svého juniora k nám a my Vám ho v Centru D8 pohlídáme.
 • Pokud chcete hlídat doma, je to možné. Stačí jen zavolat a domluvit se.

Cena: 150,- Kč/hodina (bez omezení věku dítěte) … při hlídání dvou dětí stejného věku je na druhé dítě 50% sleva.

Kontakt: 775 579 735, roudnice@centrumd8.cz

Objednávky přijímáme minimálně 24 hodin před začátkem hlídání.

Při hlídání miminka je nutná osobní konzultace s matkou předem.

Chcete uspořádat svému dítěti velkou narozeninovou oslavou s mnoha hosty, v příjemném prostředí se spoustou hraček a herního vybavení? Proč ne… Vyzkoušejte si oslavit narozeniny u nás v Centru D8. Vyberte si z naší nabídky.
Během oslavy máte k dispozici hernu, školící místnost pro posezení rodičů
Zapůjčíme Vám nádobí, rychlovarnou konvici a CD přehrávač
Upozorňujeme, že není možné, abyste si do centra nosili fritovací hrnec apod.

Cena: 300Kč/ hodina

Je možnost zapůjčení skákacího hradu se složením zálohy 1000 Kč.

Objednávka ke stažení zde: Objednávka narozeninové oslavy (PDF).

Narozeninovou oslavu si u nás mohou užít i děti školního věku. Nejen že si mohou pozvat více kamarádů, ale není problém si zde zorganizovat třeba i narozeninovou diskotéku.  Vyzkoušejte si u nás oslavit narozky nebo svátek už letos!