Lidé
Zakladatelky
Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. Z naší dosavadní práce a spolupráce se zdá, že na tom něco bude :).
Vlastně se známe už celkem dlouho, ale jakési „sblížení“ proběhlo v rámci vzdělávacího kurzu pro manažery neziskových organizací – „Všechno jde, když se chce“. Tam jsme možná obě začaly vnímat, že společná práce by mohla přinést to „pravé ovoce“. Možná vnímavější a citlivější zrozenkyně ryb – Eva, přišla s nabídkou užší spolupráce, a Iveta – zrozenkyně berana, věčně hledajícího výzvy a nové příležitosti, ji s radostí přijala. No a pak to už šlo ráz na ráz ….
Můj „příběh“ v neziskovém sektoru začal v roce 2007, a to zcela náhodou, přestože na tzv. náhody moc nevěřím. Po tom, co jsem pracovala ve velké zahraniční firmě jako asistentka ředitele, a poté jako provozní v autoservisu, se mi narodila dcera. S blížícím se koncem rodičovské dovolené jsem začala přemýšlet o tom, co dál…
Nápad na sebe nenechal dlouho čekat. V listopadu 2002 jsem si s kamarádkou, bývalou kolegyní, otevřela obchod s dětským oblečení. Po nějaké době jsem však zjistila, že tato práce mě naplňovala jen na začátku, kdy se zařizovalo, budovalo, vymýšlelo, a bylo to akční. Běžný provoz obchodu mě nudil. V roce 2007 jsem se tedy rozhodla, že odejdu.
Několik týdnů po ukončení mé podnikatelské dráhy jsem dostala nabídku pracovat v Mateřském centru Matýsek, o.s. jako administrativní pracovnice. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, o jakou organizaci se jedná. Nabídku jsem přijala – byla to výzva. Já, která se s ostatními ženami nikdy moc nedružila, a ženské kolektivy nevyhledávala, jsem se ocitla v organizaci, kde se to ženami jen hemžilo.
V lednu 2009 přišla nabídka organizaci vést. Nabídka to nebyla zrovna nejvýhodnější – dotace na uvedený rok byla nulová a celkově bylo centrum v červených číslech. Naštěstí jsem potkala skvělé lidi, kteří mě nasměrovali, a já se začala vzdělávat ve vedení neziskových organizací. Vyplatilo se. Od roku 2009 se v organizaci začalo mnohé měnit – vedení, název, sídlo, poslání, rozsah činnosti, forma…
Dalším zlomovým rokem byl rok 2012, kdy jsem se na kurzu „Když se chce, všechno jde“, více poznala s Evou. V roce 2013 jsme se rozhodly, že centra propojíme/sloučíme, a vytvoříme tak konkurence schopnou neziskovou organizaci Centrum D8 o.p.s., díky které budeme moci realizovat naše sny a vize.
Děkuji za příležitost, kterou jsem v životě dostala – dělám smysluplné věci a pracuji s lidmi, se kterými mě to baví, a mám je ráda.
Můj původní obor byl obchod, nicméně vzdělávání mě zajímalo odjakživa. Miluji knížky a informace.
Po narození syna bylo jasné, že mu chci dopřát to nejlepší vzdělávání, a tak jsme začali navštěvovat v roce 2009 Hudební školu YAMAHA, která nabízí kurzy pro děti již od 4 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsme museli dojíždět do Prahy otevření mé první pobočky v Kralupech nad Vltavou na sebe nedalo dlouho čekat. Protože se mi dařilo, a viděla jsem v této činnosti smysl, následovalo otevření kurzů v dalších městech Středočeského a Ústeckého kraje. Nemohla chybět ani Praha. Nabídka na vedení další franšízy – Mortimer English Club přišla tak nějak přirozeně.
Dlouho jsem měla v hlavě plán – otevřít v Kralupech nad Vltavou Vzdělávací centrum od A do Z., které bude určeno pro děti i dospělé. Prostě pro všechny, které baví vzdělávat se, a chtějí svůj volný čas trávit zajímavě a smysluplně. Po rekonstrukci budovy Třebízského 524, získané ve výběrovém řízení, jsme 21. 1. 2011 otevřeli! Můj sen se splnil. Vzdělávací centrum jsem naplnila kurzy YAMAHY, Mortimera, ale i dalšími aktivitami, jako bylo hlídání dětí a příměstské tábory.
V roce 2012 jsem dostala nabídku na převzetí poboček YAMAHY v Praze 6, a to už jsem věděla, že to celé sama nezvládnu. V té době jsem se již znala s Ivetou. Protože jsme zjistily, že máme podobné cíle a vize, rozhodly jsme se „naše“ neziskovky sloučit a udělat z nich jednu větší, konkurenceschopnější. Tak vzniklo v roce 2013 Centrum D8 o.p.s.
Protože jsem měla pocit, že se chci posunout zase o něco dál, začala jsem v minulém roce studovat aplikovanou psychologii. Uvidíme, jak můj příběh bude pokračovat…
Lucie Hemalová
koordinátor Centra D8 – pobočka Kralupy
tel: 734 621 386
e-mail: centrumd8kralupy@email.cz
Lucie Šimralová
Pečující osoba Dětské skupiny Déčko Třebízského I.
tel: 773 255 697
e-mail: dstrebizskehoi@centrumd8.cz
Simona Jelínková
Pečující osoba Dětské skupiny Déčko Třebízského I.
tel: 773 255 697
e-mail: dstrebizskehoi@centrumd8.cz
Nikola Csemezová
Pečující osoba Dětské skupiny Déčko Třebízského II.
tel: 773 255 697
e-mail: dstrebizskehoii@centrumd8.cz
Eva Šebová
Pečující osoba Dětské skupiny Déčko Třebízského II.
tel: 773 255 697
e-mail: dstrebizskehoii@centrumd8.cz
Kateřina Štěpánková
zástupce ředitelky
Kontakt:
tel: 773 874 575
email: k.stepankova@centrumd8.cz
Jitka Olšák
recepční a provozní, koordinátorka vzdělávání
osob pečujících
Kontakt:
tel: 775 579 735
email: roudnice@centrumd8.cz
Mgr. Edita Zárubová
vedoucí služby a sociální pracovník
Kontakt:
tel:
email: e.zarubova@centrumd8.cz
Mgr. Bohdana Temelová
vedoucí sociální pracovník pro Náhradní rodinnou péči
Kontakt:
tel: 775 289 735
email: b.temelova@centrumd8.cz
Bc. Milena Kohoutová
sociální pracovnice a terapeut
Kontakt:
tel: 775 725 875
email: m.kohoutova@centrumd8.cz
Bc. Tomáš Lukačina Dis.
projektový manažer
Kontakt:
tel: 776 591 003
email: t.lukacina@centrumd8.cz
Lenka Koubová
certifikovaná chůva s praxí
Kontakt:
tel: 773 008 283
email: adaptacniprogram@centrumd8.cz
Mgr. Michaela Kopalová
klíčový pracovník v oblasti vzdělávání žáků a jejich rodičů, rodinná terapeutka
Kontakt:
email: m.kopalova@centrumd8.cz
Jaroslava Babušová
Pečující osoba a vedoucí dětské skupiny
Kontakt:
tel: 777 739 701
email: skolickadecko@centrumd8.cz
Lucie Kunská
Pečující osoba
Kontakt:
tel: 777 739 701
email: skolickadecko@centrumd8.cz
Mgr. Jitka Francová
sociální pracovník
Kontakt:
tel: 771 145 101
email: j.francova@centrumd8.cz