Aktuality

NETRADIČNÍ MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA 2021


Vážení rodiče,


 rádi bychom Vás, Vaše děti a širokou veřejnost pozvali na naši  "Netradiční mikulášskou nadílku" dne 3.12.2021 od 16:00.


Na co se můžete těšit? • Mikuláše, hodného čerta, anděla a to vše u nás na zahradě v Centru D8

 • Společně si zazpíváme koledy a naladíme se na Vánoce

 • Občerstvení pro děti a rodiče

 • Děti se mohou vyfotit s Mikulášem, čertem i andělem.


Vstupné : 150,- (1 dítě - balíček)


Těšíme se na Vás!!!


Přilášení:

Aktivity a kurzy


Pro děti

Vyberte si "to pravé ořechové" pro vaše dítě z našich kurzů, příměstských táborů či jednorázových akcí a hurá do Centra D8!

V kurzech má každý nárok na ukázkovou hodinu. Přihlaste se na daný kurz, přijďte na 1. hodinu - pokud se Vám hodina nebude z jakéhokoliv důvodu líbit - odcházíte a nic neplatíte. V opačném případě zaplatíte danou částku a v kurzu pokračujete.

Na všechny kurzy je možné se přihlásit i v průběhu roku.

Hudba pro radost z. s. Evy Klesové, provozující YAMAHA hudební programy

 • V nabídce máme hudební programy pro miminka již od 4 měsíců, děti, dospělé i seniory (dospělí a senioři jen ve vybraných městech).
 • Nabízíme program rozvíjející děti po všech stránkách, s důrazem na hudební cítění.
 • Učíme hravou formou ve skupinách.
 • Používáme vlastní, krásně zpracované materiály.
 • Výuku vedou školení lektoři s certifikací.
 • Do výuky zařazujeme různé hudební žánry.
 • Nejmenším dětem nabízíme poslech skladeb, jednoduché písně a básně, pohybové a rytmické hry, hru na hudební nástroje a výtvarně – pracovní činnosti.
 • Naše kurzy mimo jiné posilují sociální vazby dětí, procvičují jejich jemnou a hrubou motoriku, působí jako prevence specifických poruch učení i svalových dysbalancí.
 • Při pravidelné docházce se prokazatelně rozvíjí fantazie a inteligence.
 • Máme léty propracovanou a prověřenou metodiku, i tak neustále pracujeme na tom, aby všechny naše programy byly aktuální.
 • Systém škol má jednotný koncept, tradice Hudební školy YAMAHA sahá až do roku 1954 – Japonsko, v ČR je od roku 1994 – 25 let, v našem regionu je od roku 2009 – 10 let.

To vše můžeme nabídnout jen díky milým, kreativním a zkušeným lektorkám, a hlavně díky tomu, že nás to baví! ?

… lepší než všechna slova, je přijít si hodinu nezávazně vyzkoušet…

 

Výuka v Centru D8 o.p.s. Kralupy


každý čtvrtek:

od 10:00 – 10:45 První krůčky k hudbě 1 (1,5 – 2,5 roku)

od 11:00 – 11:45 První krůčky k hudbě 2 (2,5 – 3,5 roku)

Přihlásit se

Přijďte načerpat vědomosti i inspiraci na aktivity, které s Vaším miminkem můžete dělat doma a které ho přirozeně podpoří ve zdravém rozvoji.

Témata:
1. Úvod do psychomotorického vývoje miminka – úvodní lekce s informacemi pro rodiče, praktickými ukázkami i příklady ze života s miminkem.
2. Jak miminka poznávají svět (intelekt) – o překvapujících schopnostech, které Vaše děťátko má, a o tom, jak mu pomoci v jeho rozvoji. Zaměřeno na intelektuální rozvoj.
3. Jak miminka začínají komunikovat (komunikace) – rozvoj komunikace u dítěte záleží do velké míry na tom, jak s ním komunikuje jeho okolí. Dozvíte se, jak se komunikace rozvíjí a co je pro její rozvoj důležité.
4. Zábava na bříšku 1 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
5. Zábava na bříšku 2 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
6. Podívej se a pozoruj (zrakové vnímání) – zrak není automatická schopnost, kterou získáváme hned po narození. Umět správně zaostřit na určitý předmět a vnímat viděný obraz, to vše vyžaduje cvik. Kurz seznamuje maminky s vývojem zraku dítěte od narození do 6 měsíců spolu se všemi dovednostmi, které s postupným vývojem zraku souvisí.
7. Zábava na bříšku 3 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
8. Zábava na bříšku 4 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
9.-16. cvičení s říkankami a básničkami, tipy na domácí aktivity, tančení v šátku či nosítku. Aktivity na procvičení jemné motoriky a tipy na aktivity, co dělat doma s miminky, sdílení a vzdělávání pro maminky ohledně aktuálních témat – například: výživa pro kojence, plenky, psychomotorický vývoj, emoční vývoj a jiné.

Kurz probíhá:
každé pondělí od 14:00 – 14:45

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 16

Délka jedné lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 8

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022       2 080,- Kč (16 lekcí) – 130,- Kč/lekce

Přihlásit se

Přijďte strávit příjemné dopoledne se svými dětmi!
Povíme si říkanky, zazpíváme písničky, ale také podpoříme jejich motorický vývoj, posdílíme aktuální témata, která zrovna řešíte a nakonec Vám ukážu, co s dětmi dělat doma za pár korun.

Kurz probíhá: každou středu od 9:00 – 9:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 16 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 8

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022  2080,- Kč (16 lekcí) – 130,- Kč/lekce

Přihlásit se

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. Program Baby Signs je prvním a nejrozšířenějším programem znakování – je založen na vědeckých výzkumech doktorek Acredolo a Goodwyn a obsahuje důkladně a odborně propracovanou metodiku a výukové materiály pro rodiče i pro děti.

Další informace

Na kurzu Znakujeme se zpěvem a hrou spolu s medvídkem BeeBo se Vaše dítě učí komunikovat pomocí znaků při hře a veselých písničkách v rámci tématu dané lekce. V kurzu se střídají aktivity rozvíjející pohyb, smyslové vnímání, řeč i sociální dovednosti. Metodika vytvořená pro děti ve věku od 6 do 30 měsíců zajistí, že děti kurzy baví, udrží si při nich pozornost a rozvíjí si celkové psychomotorické dovednosti.

Témata lekcí

U jídla, Před spaním, Koupání, Oblékání, Zvířátka, V parku

Pocity, Venku, Na farmě, Bezpečnost, V zoo, Narozeniny

Kurz je určen pro rodiče s dětmi ve věku od 6 do 30 měsíců.

Kurz probíhá:
každé pondělí od 11:00 – 11:45 h     nebo
každou středu od 10:00 – 10:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 12 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 7

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022  1 800,- Kč (12 lekcí) – 150,- Kč/lekce

V ceně kurzu je 2xCD se zpěvníčkem + pracovní listy

V případě zájmu lze dokoupit za 200 Kč plyšový baťůžek

Přihlásit se

Přijďte si s námi procvičit jemnou motoriku pomocí aktivit inspirovaných Montessori pedagogikou, ale i zařádit na opičí dráze nebo i cvičení, procvičit si paměť pomocí básniček nebo si i něco namalovat.  Vhodné pro děti 12 – 18 m.

Kurz probíhá: každé pondělí od 9:00 – 9:45 h    nebo
každou středu od 11:00 – 11:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 16 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 8

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022  2080,- Kč (16 lekcí) – 130,- Kč/lekce

Přihlásit se

Přijďte načerpat vědomosti i inspiraci na aktivity, které s vaším batoletem můžete dělat doma a které ho přirozeně podpoří
ve zdravém rozvoji.
Hodina je zaměřená na procvičení jemné i hrubé motoriky pomocí zábavných aktivit (senzorických, výtvarných, pohybových, opičí dráha, básničky), tipy na to, co dělat doma s dětmi i vzdělávání maminek (odplenkování, spolupráce, emoce, učení barev, počítání aj.)

Kurz probíhá:
každé pondělí od 10:00 – 10:45 h   nebo
každé pondělí od 15:00 – 15:45 h    nebo
každé pondělí od 16:00 – 16:45 h    nebo
každé úterý     od   9:00 – 9:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 16 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 8

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022 2 080,- Kč (16 lekcí) – 130,- Kč/lekce

Přihlásit se
Kurz je inspirovaný Montessori pedagogikou pro děti od 18 – 36 měsíců v doprovodu rodičů.
Budeme si nejen povídat o jednotlivých tématech, ale i experimentovat, tvořit, učit se vnímat všemi smysly. Děti i rodiče se seznámí se základními Montessori pomůckami a principy a rodiče se dozvědí spoustu užitečných informací nejen o výchově a rozvoji svého dítěte.
Lekce jsou vhodné jak pro děti, které již mluví, tak i pro ty, které ještě mluvit nezačaly.
Jedná se o 16 lekcí na různá témata (například témata dle ročního období a svátků, vzduch, voda, nábytek, emoce, tělo, strava aj.).

Kurz probíhá:
každé pondělí od 11:00 – 11:45 h nebo
každé úterý od 10:00 – 10:45 h   nebo
každé úterý od 11:00 – 11:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 16 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: max. 7

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022  2080,- Kč (16 lekcí) – 130,- Kč/lekce

Přihlásit se

Taneční výchova je základem pro všechny pohybové aktivity. Děti si formou hry osvojují správné držení těla, koordinaci, prostorové a hudební cítění,vnímání rytmu, poznávají a ovládají jednotlivé části těla, pracují s dechem. Dále se učíme koncentraci na skupinovou i individuální práci, z čehož vyplývá, že tanec není pouze pohybová činnost, ale i mentální, díky níž dítě rozvíjí svoji fantazii a osobnost vůbec.

Hudebně pohybová výchova  rozvíjí funkce pravé a levé hemisféry jako prevence specifických podob učení a chování. Melodie rozvíjí intelekt, rytmus rozvíjí vůli a harmonie pomáhá vytvářet emociální bázi lidské bytosti.

Věk 3 až 6 let je velmi vhodným obdobím vývoje dítěte, kdy je možno položit základy pozitivního vztahu k tělesné, pohybové a taneční kultuře. Během kurzů se podle věkové skupiny v různých úrovních náročnosti lektorka zaměřuje na základní principy v tanci, děti získávají základy klasického, lidového i moderního tance.

Kurzy probíhají:

každé pondělí:
Tanečky I. 16:00 – 16:45 h
Tanečky II. 16:45 – 17:30 h

Lektor: Iveta Jirasová

– hudba a tanec jsou jejími celoživotními koníčky. Již několik let vede také TŠ Rasha, která se zabývá výukou orientálního tance, jehož je certifikovanou lektorkou.

Počet lekcí v kurzu: 16

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: 6 až 10

Tanečníci potřebují vhodné, pohodlné, přiléhavé oblečení – ideální taneční dres (kvůli snadnější kontrole správnosti provedení cvičení), cvičky s měkkou podrážkou. Na hodinu přichází se sepnutými vlasy, bez šperků a jiných doplňků.

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022      1 920,- Kč (16 lekcí) – 120,- Kč/lekce

Přihlásit se
Cvičení pro maminky, které chtějí i v těhotenství zůstat v kondici. 
Zaměříme se na cviky, které posílí a uvolní záda a ramena a pomůžou tak od bolesti namáhaných svalů. Zpevníme pánevní oblast a část cvičení věnujeme i prokrvení dolních končetin.
Pohupování na míči

přináší miminkům pocity spokojenosti a maminkám umožní udržet si fyzickou aktivitu.

Všechny cviky a tempo jsou přizpůsobené tak, jak ženy mohou.
Součástí cvičení je i nácvik relaxace a seznámení s technikou hypnoporodu, které můžete využít před porodem a při porodu.
Máte možnost odreagovat se a navázat bližší vztah s miminkem, uvědomit si svoje tělo a jeho potřeby.
Vhodné od druhého trimestru až do porodu.

 

Kurz probíhá:
každý čtvrtek od 18:00 – 19:30 h

Lektor: ing. Monika Suchánková Seidlová

Počet lekcí v kurzu: 12 lekcí

Délka lekce: 90 minut

Počet účastníků: max. 6

Cena kurzu: 1. pololetí 2021 – 2022 2 040,- Kč (12 lekcí) – 170,- Kč/lekce

Přihlásit se

Během roku připravujeme pro veřejnost několik jednorázových akcí, jak pro děti, tak pro dospělé.

Na všechny akce se můžete hlásit přes rezervační systém, na telefonu 734 621 386 nebo e-mailu: kralupy@centrumd8.cz

Rozpis jednorázových akcí

 Rozloučení se školním rokem    11. 6. 2020
 Týden otevřených dveří 14. 9. – 18. 9. 2020
 Lampionový průvod – ZRUŠENO!     10. 11. 2020
 Mikulášská nadílka     3. 12. 2020

Příměstské tábory 2021


Tábory jsou určeny pro děti od 5 – 11 let a probíhají vždy od 8:00 – 16:00 h   (po domluvě od 7:00 h)

Cena turnusu: - Kč
(Cena zahrnuje: dopolední a odpolední svačiny, obědy, pitný režim po celý den, zkušené lektory, materiál na výtvarku a tvoření, celodenní výlety, odměny pro děti apod.)
Záloha ve výši 1 000,- Kč  (při přihlášení po tomto datu do 14 dnů od registrace na příměstský tábor).

1. turnus 

Přihlásit se

2. turnus

Přihlásit se

3. turnus

Přihlásit se

4. turnus

Přihlásit se

5. turnus 

Přihlásit se

6. turnus

Přihlásit se

7. turnus 

Přihlásit se

Cena turnusu: – Kč

(cena zahrnuje: dopolední a odpolední svačiny, obědy, pitný režim po celý den, zkušené lektory, materiál na výtvarku a tvoření, celodenní výlety, odměny pro děti apod.)

Denní režim tábora (s ohlédnutím k situaci)

 • 7. 30 – 8.00 h převzetí dětí
 • 8.00– 9.00 h přivítání, rozcvička pomocí pohybových her či písniček, povídání, jak bude probíhat táborový den, příprava apod.
 • 9.00 – 9.30 h svačina
 • 9.30 – 12.00 h řízená činnost (tvoření, hry, procházka do okolí s programem, plnění úkolů, soutěže, apod)
 • 12.00 – 12.45 h oběd v Bowling restauraci, ulice U Dýhárny, cca 15 minut od Centra D8),
 • 13.00 – 14.00 h klidové činnosti (malování, povídání, sdílení nápadů, hraní stolních her, filmy apod, vždy dle výběru dítěte)
 • 14.00 – 15.00 h řízená činnost (na zahradě Centra D8 soutěže, tvoření, hry, plánovaný program …)
 • 15.00 – 15.15 h svačina
 • do 16 h volné činnosti – hry a činnosti dle volby dětí

Informace pro přihlášení:

Na všechny tábory je potřeba se hlásit přes náš rezervační systém. Po přihlášení obdržíte registrační email, jehož součástí bude 1) faktura, 2) Závazná přihláška, 3) Prohlášení zákonných zástupců, 4) Pokyny pro rodiče

 1. Faktura – zálohu ve výši 1 000,- Kč je potřeba uhradit do 1. 5. 2021 (po tomto datu do 14 dnů od registrace na příměstský tábor), touto platbou máte zajištěnou rezervaci. Zbytek částky uhradíte nejpozději do 14 dnů před nástupem na tábor. Platby můžete provádět převodem na účet nebo v hotovosti na recepci AZ Centra. Číslo účtu i variabilní symbol je součástí registračního emailu.
 2. Závazná přihláška – přihlášku je potřeba doručit také do 14 dnů po registraci. Přihlášku vyplní a podepíšou zákonní zástupci. Do centra ji můžete poslat emailem (oskenovanou a podepsanou), poštou nebo osobně donést.
 3. Čestné prohlášení – je potřeba donést v den nástupu na příměstský tábor spolu s kopií kartičky pojišťovny.
 4. Pokyny pro rodiče – seznam věcí potřebných na tábor

Minimální počet dětí na táboře je 7. V případě nenaplnění, si vyhrazujeme právo tábor zrušit. Pokud se tábor zruší bude vrácena záloha ve výši 1 000,- Kč.

Průběh všech táborů můžete sledovat na našem Facebooku Centrum D8 Kralupy, kam každý den vkládáme nové fotografie, sdílejte, lajkujte

Zde naleznete aktuální jídelníček na probíhající týden: