Aktuality

Aktivity a kurzy


Pro dětiVyberte si "to pravé ořechové" pro vaše dítě z našich kurzů, příměstských táborů či jednorázových akcí a hurá do Centra D8!

V kurzech má každý nárok na ukázkovou hodinu. Přihlaste se na daný kurz, přijďte na 1. hodinu - pokud se Vám hodina nebude z jakéhokoliv důvodu líbit - odcházíte a nic neplatíte. V opačném případě zaplatíte danou částku a v kurzu pokračujete.

Na všechny kurzy je možné se přihlásit i v průběhu roku.

Hudba pro radost z. s. Evy Klesové, provozující YAMAHA hudební programy

 • V nabídce máme hudební programy pro miminka již od 4 měsíců, děti, dospělé i seniory (dospělí a senioři jen ve vybraných městech).
 • Nabízíme program rozvíjející děti po všech stránkách, s důrazem na hudební cítění.
 • Učíme hravou formou ve skupinách.
 • Používáme vlastní, krásně zpracované materiály.
 • Výuku vedou školení lektoři s certifikací.
 • Do výuky zařazujeme různé hudební žánry.
 • Nejmenším dětem nabízíme poslech skladeb, jednoduché písně a básně, pohybové a rytmické hry, hru na hudební nástroje a výtvarně – pracovní činnosti.
 • Naše kurzy mimo jiné posilují sociální vazby dětí, procvičují jejich jemnou a hrubou motoriku, působí jako prevence specifických poruch učení i svalových dysbalancí.
 • Při pravidelné docházce se prokazatelně rozvíjí fantazie a inteligence.
 • Máme léty propracovanou a prověřenou metodiku, i tak neustále pracujeme na tom, aby všechny naše programy byly aktuální.
 • Systém škol má jednotný koncept, tradice Hudební školy YAMAHA sahá až do roku 1954 – Japonsko, v ČR je od roku 1994 – 25 let, v našem regionu je od roku 2009 – 10 let.

To vše můžeme nabídnout jen díky milým, kreativním a zkušeným lektorkám, a hlavně díky tomu, že nás to baví! ?

… lepší než všechna slova, je přijít si hodinu nezávazně vyzkoušet…

 

Výuka v Centru D8 o.p.s. Kralupy


každý čtvrtek:

od 9:30 do 10:15 Robátka (4 – 18 měsíců)

od 10:30 – 11:15 První krůčky k hudbě 1 (1,5 – 2,5 roku)

od 16:00 – 16:45 První krůčky k hudbě 2 (2,5 – 3,5 roku)


Přihlásit se

Kurz určený pro děti 3 – 6 let

Taneční výchova je základem pro všechny pohybové aktivity. Děti si formou hry osvojují správné držení těla, koordinaci, prostorové a hudební cítění,vnímání rytmu, poznávají a ovládají jednotlivé části těla, pracují s dechem. Dále se učíme koncentraci na skupinovou i individuální práci, z čehož vyplývá, že tanec není pouze pohybová činnost, ale i mentální, díky níž dítě rozvíjí svoji fantazii a osobnost vůbec.

Hudebně pohybová výchova  rozvíjí funkce pravé a levé hemisféry jako prevence specifických podob učení a chování. Melodie rozvíjí intelekt, rytmus rozvíjí vůli a harmonie pomáhá vytvářet emociální bázi lidské bytosti.

Věk 3 až 6 let je velmi vhodným obdobím vývoje dítěte, kdy je možno položit základy pozitivního vztahu k tělesné, pohybové a taneční kultuře. Během kurzů se podle věkové skupiny v různých úrovních náročnosti lektorka zaměřuje na základní principy v tanci, děti získávají základy klasického, lidového i moderního tance.

Kurzy probíhají:

každé pondělí:
Tanečky I. 16:00 – 16:45 h
Tanečky II. 16:45 – 17:30 h

Lektor: Iveta Jirasová

– hudba a tanec jsou jejími celoživotními koníčky. Již několik let vede také TŠ Rasha, která se zabývá výukou orientálního tance, jehož je certifikovanou lektorkou.

Počet lekcí v kurzu: 16

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: 6 až 10

Tanečníci potřebují vhodné, pohodlné, přiléhavé oblečení – ideální taneční dres (kvůli snadnější kontrole správnosti provedení cvičení), cvičky s měkkou podrážkou. Na hodinu přichází se sepnutými vlasy, bez šperků a jiných doplňků.

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020      1 440,- Kč (16 lekcí) – 90,- Kč/lekce

Přihlásit se

Kurz určený pro děti od 4 let

Malování a kreslení je tvůrčí emocionální aktivita spojená s pravou stranou mozku. Výtvarná výchova podporuje kognitivní rozvoj a přispívá k rozvoji nervových spojů, které připravují mozek k učení. Dítě přemýšlí při výběru barev, vzorů a designů a postupně si osvojuje i složitější techniky.

Držení výtvarných pomůcek, práce se štětcem nebo kreslení s pastelkami napomáhají k růstu jemné motoriky u malých dětí. Tyto činnosti jsou nezbytné pro rozvíjení zručnosti, kterou děti budou potřebovat pro psaní.

Kurz probíhá: každé pondělí od 16.30 do 17.30 hod

Lektor: Simona Fidlerová

Počet lekcí v kurzu: 16

Délka lekce: 60 minut

Počet účastníků: 5 až 10

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020      1 760 Kč (16 lekcí) – 110,- Kč/lekce

Přihlásit se

Přijďte načerpat vědomosti i inspiraci na aktivity, které s Vaším miminkem můžete dělat doma a které ho přirozeně podpoří ve zdravém rozvoji.

Témata:
1. Úvod do psychomotorického vývoje miminka – úvodní lekce s informacemi pro rodiče, praktickými ukázkami i příklady ze života s miminkem.
2. Jak miminka poznávají svět (intelekt) – o překvapujících schopnostech, které Vaše děťátko má, a o tom, jak mu pomoci v jeho rozvoji. Zaměřeno na intelektuální rozvoj.
3. Jak miminka začínají komunikovat (komunikace) – rozvoj komunikace u dítěte záleží do velké míry na tom, jak s ním komunikuje jeho okolí. Dozvíte se, jak se komunikace rozvíjí a co je pro její rozvoj důležité.
4. Zábava na bříšku 1 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
5. Zábava na bříšku 2 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
6. Podívej se a pozoruj (zrakové vnímání) – zrak není automatická schopnost, kterou získáváme hned po narození. Umět správně zaostřit na určitý předmět a vnímat viděný obraz, to vše vyžaduje cvik. Kurz seznamuje maminky s vývojem zraku dítěte od narození do 6 měsíců spolu se všemi dovednostmi, které s postupným vývojem zraku souvisí.
7. Zábava na bříšku 3 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
8. Zábava na bříšku 4 (chytré hraní) – jak proměnit chvíle strávené na bříšku v čas aktivního rozvoje pro Vaše miminko. Praktické ukázky činností s miminkem, které si rodiče mohou hned vyzkoušet.
9.-15. cvičení s říkankami a básničkami, tipy na domácí aktivity, tančení v šátku či nosítku.

Kurz probíhá: každé pondělí od 14:30 – 15:15 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 15

Délka jedné lekce: 45 minut

Počet účastníků: 6 až 8

Moc nás to mrzí, ale v prvním pololetí kurz nebyl otevřen. Znovu otevření kurzu plánujeme ve 2. pololetí školního roku 2019 – 2020, tj. od února 2020.

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020       2 025,- Kč (15 lekcí) – 135,- Kč/lekce

Přijďte načerpat vědomosti i inspiraci na aktivity, které s vaším batoletem můžete dělat doma a které ho přirozeně podpoří
ve zdravém rozvoji.

Témata:

 1. Úvod do psychomotoriky batolete
 2. Dobrodružství venku – poznávám přírodu i své schopnosti
 3. Podmořská dobrodružství – učím se sebekontrole
 4. Náš duhový svět – učím se barvy
 5. Pozor, jedu! – cesta jak dovést dítě ke spolupráci
 6. Hurá na nočník – učím se chodit na nočník
 7. Mňam – etiketa pro batolata
 8. Raz, dva, tři – učím se počítat
 9. Miminko a já – učím se hrát si s malým sourozencem
 10. -15. Pohádkohraní – protáhneme těla všech princů a princezen pomocí jednoduchých cvičení, seznámíme se s pohádkami, na konci hodiny nebude chybět překážková dráha.

Kurz probíhá: každé pondělí od 10:00 – 10:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 15 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: 6 – 10 účastníků

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020 2 025,- Kč (15 lekcí) – 135,- Kč/lekce

Přihlásit se

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. Program Baby Signs je prvním a nejrozšířenějším programem znakování – je založen na vědeckých výzkumech doktorek Acredolo a Goodwyn a obsahuje důkladně a odborně propracovanou metodiku a výukové materiály pro rodiče i pro děti.

Další informace

Na kurzu Znakujeme se zpěvem a hrou I a II. spolu s medvídkem BeeBo se vaše dítě učí komunikovat pomocí znaků při hře a veselých písničkách v rámci tématu dané lekce. V kurzu se střídají aktivity rozvíjející pohyb, smyslové vnímání, řeč i sociální dovednosti. Metodika vytvořená pro děti ve věku od 6 do 30 měsíců zajistí, že děti kurzy baví, udrží si při nich pozornost a rozvíjí si celkové psychomotorické dovednosti.

Témata lekcí

Znakujeme se zpěvem a hrou I.: U jídla, Před spaním, Koupání, Oblékání, Zvířátka, V parku

Znakujeme se zpěvem a hrou II.: Pocity, Venku, Na farmě, Bezpečnost, V zoo, Narozeniny

Kurz je určen pro rodiče s dětmi ve věku od 6 do 30 měsíců.

Kurz probíhá: každé pondělí od 11:00 – 11:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 12 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: 4 -6 účastníků

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020  1 800,- Kč (12 lekcí) – 150,- Kč/lekce

V ceně kurzu je 2xCD se zpěvníčkem + pracovní listy

V případě zájmu lze za částku 200 Kč dokoupit: dvě leporela – Moje první znaky a Moje další znaky, DVD Moje první znaky a laminovaný přehled znaků – (vše v plyšovém batůžku)

Přihlásit se

Vstupte do světa zvířátek a pomocí jednoduchých cvičení poznejte jejich svět! Během 45 minut si s odvážnými pozorovateli vyzkoušíme pohyby zvířat,naučíme se pár písniček a básniček, vyrobíme si něco pěkného a zkusíme si i opičí dráhu. Vhodné pro děti 12 – 18 m.

Kurz probíhá: každé pondělí od 9:00 – 9:45 h

Lektor: Lucie Tichá

Počet lekcí v kurzu: 15 lekcí

Délka lekce: 45 minut

Počet účastníků: 6 – 10 účastníků

Cena kurzu: 1. pololetí 2019 – 2020  1 650,- Kč (15 lekcí) – 110,- Kč/lekce

Přihlásit se

Netradiční setkání s Mikulášem, hodným čertíkem a zpívajícím andělem pod širým nebem 🙂 

Zapomeňte na předvánoční shon a přijďte s námi prožít krásný zimní podvečer plný zpívání, pohody a radosti.

– občerstvení pro děti i rodiče
– možnost focení dětí s Mikulášem, čertem a andělem

středa 4. prosince 2019 od 16:30 h na zahradě Centra D8

Vstupné: 150 Kč (v ceně je balíček pro 1 dítě, čaj)

Těšíme se na Vás!

Na akci je nutné se přihlásit

PŘIHLÁSIT SE

Během roku připravujeme pro veřejnost několik jednorázových akcí, jak pro děti, tak pro dospělé.

Na všechny akce se můžete hlásit přes rezervační systém, na telefonu 734 621 386 nebo e-mailu: kralupy@centrumd8.cz

Rozpis jednorázových akcí

 Rozloučení se školním rokem    12. 6. 2019
 Týden otevřených dveří 16. 9. – 20. 9. 2019
 Lampionový průvod     7. 11. 2019
 Mikulášská nadílka     4. 12. 2019

Pro dospělé


Nabízíme nejen dlouhodobé kurzy, ale i různé masáže či poradnu. Vyberte si to pravé právě pro Vás!


Do kurzů se můžete zapsat i v průběhu roku. Záleží přeci jen na nás, na co se cítíme!


Taichi

– dlouhodobé cvičení Taichi uvolňuje stres a je prevencí mnoha nemocí, např. snižuje hladinu tuků v krvi (hyperlipidemie), zpomaluje řídnutí kostí (osteoporóza), zlepšuje funkci srdečně-cévního systému (prevence a rekonvalescence kardiovaskulárních chorob), synchronizuje a zlepšuje mozkovou činnost a jejím prostřednictvím působí na zlepšení a soulad funkcí ostaních systémů v organizmu. Hluboké přirozené dýchání stimuluje činnost orgánů umístěných v břišní dutině a při správném provádění cviků přispívá i ke zlepšení látkové výměny a zásobování organizmu krví a kyslíkem. Nelze opomenout ani příznivý vliv cvičení na kloubní a svalový systém a řadu dalších, i chronických onemocnění.

Toto cvičení Vás celkově posílí, příznivý dopad má především na:
•  klid, soustředění, zvládání stresových situací
•  získání nové energie
•  posílení imunitního systému
•  zmírnění bolesti zad, kolen a kyčlí
•  zdravý spánek
•  snížení krevního tlaku

Přijďte se seznámit s několik set let starým čínským uměním, které kombinuje přesné pohyby těla s hlubokým soustředěným dýcháním a využíváním vnitřní energie. Všichni jste vítáni bez ohledu na věk a tělesné nadání. Cvičíme pro radost a zdraví!

Náplň kurzu:
Základní postoj a techniky dýchání Wu-ťi kung, výuka sestavy navíjení hedvábného vlákna, úvod do sestavy 13 forem, osobní přístup při výuce a opravování pozic
Ideální je doma denně opakovat!

Kurzy probíhají:
Taichi začátečníci:
 každé úterý od 18:00 – 19:00 h
Taichi pokročilí: každé úterý od 19:45 do 21:15 h

Lektor: Jan Pischnoth
Student Taiji Akademie Praha pod vedením  Ši-fu Radka Koláře (osobním žákem mistra Zhu Tiancaie, který je jedním ze čtyř “Buddhových bojovníků”) a Petrem Donátem (osobním žákem Radka Koláře). V roce 2010 absolvoval  studijní pobyt v Číně pod vedením mistra Zhu Tiancaie a každoročně navštěvuje jeho semináře v Taiji Akademii Praha.

Počet lekcí v kurzu:
 začátečníci 17, pokročilí 17

Délka jedné lekce: začátečníci 60 minut, pokročilí 90 minut

Počet účastníků: 6 až 10

Cena kurzu: pokročilí 2 550,- Kč (tj. 150 Kč/90 minut), začátečníci 2 040,- Kč (tj. 120 Kč/60 minut).

Kurzovné lze zaplatit ve 2 splátkách (pokročilí 2 x 1 425,- Kč, začátečníci 2 x 1 140,- Kč)

Kurzovné za neodchozené lekce je nevratné (vracíme část pouze v případě dlouhodobé nemoci).

Přihlásit se
Vyvážené přírodní kompozice působí blahodárně na výživu a stav pokožky budoucí maminky, zlepšují elasticitu a prokrvení podkožního vaziva, aby nedocházelo k tvorbě strií, posilují dělohu a svými jedinečnými vůněmi se podílejí na stabilizaci emočních výkyvů, které těhotenství často doprovázejí.

Aromaterapeutická těhotenská masáž
 • vyvolává tělesné uvolnění, a tak ulevuje od stresu
 • zmírňuje únavu díky zlepšení krevního oběhu a zásobování tkání krví
 • odstraňuje otoky, protože zlepšuje mízní oběh
 • ulevuje od napětí a ztuhlosti zádových svalů, břicha a končetin

Specifický přínos aromaterapeutické těhotenské masáže:
 • aromaterapie je neinvazivní
 • žena dostává individuální péči
 • připraví ženu na změny, které probíhají v jejím těle
 • napomáhá správnému zažívání
 • pomáhá čelit stresu
 • povzbuzuje imunitní systém
 • zlepšuje krevní oběh
 • zvyšuje pružnost pokožky a napomáhá předcházení strií
 • připraví tělo na porod
 • podporuje hluboký zážitek z uvolnění

Masérka:
 MVDr. Iva Kubíková
Cena: 550,-/90 min
Na masáž je nutné se objednat na tel. čísle 734 621 386 nebo kralupy@centrumd8.cz

V případě, že se dlouhodoběji potýkáte s nepříjemnými pocity, nejistotami, řešíte vztahové problémy, problémy v zaměstnání nebo máte potíže s komunikací a nevíte si s nimi rady, neváhejte se na nás obrátit. Naši pomoc můžete vyhledat i v situacích, kdy máte podezření, že se u Vás nebo Vašich blízkých rozvíjí závažnější psychické onemocnění, jako je závislost, deprese nebo schizofrenie.

Mgr. Jan Martínek – psychoterapeut                                          

Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Sociální práce. Dále absolvoval pětiletý psychoterapeutický výcvik ve skupinové terapii SUR a v současné době pracuje šestým rokem na pozici ředitele České asociace pro psychické zdraví.

Přes 10 let se věnuje individuální i skupinové psychoterapii.

Na psychoterapii je nutno se objednat na tel. čísle: 777 783 159

 

Více zde: